Отборът на Бешикташ отново разочарова привържениците си, допускайки трета поредна

...

Нов провал за Бешикташ в Лига Европа

Отборът на Бешикташ още веднъж разочарова последователите си, допускайки трета поредна загуба в група " К " на Лига Европа. Турският гранд този път падна с 1:2 от Брага в Истанбул и това значително поставя завършек на очакванията на отбора за продължение напред в шампионата.

Гостите поведоха в мача в 38-ата минута, когато удар на Вандерсон Галено бе избавен от вратаря, само че Рикардо Орта бе на вярното място, с цел да довкара в опразнената врата.

В 44-ата минута шансът обърна тил на Бешикташ като шут на Адем Ляич от фаул се отби от гредата

В 48-ата минута и гостите пропуснаха добра опция, като изстрел на Галеано срещна гредата.

В 71-ата минута Бешикташ съумя да изравни. Влезлият като запаса Юмут Наир с глава порази вратата на противника за 1:1.

Две минути по-късно турците получиха и дузпа в своя изгода за нарушаване на Жоао Палиня против Алехандро Ернандес. Ляич обаче не съумя да вкара от бялата точка, като за повторно в мача нацели гредата.

В 80-ата минута разочарованието за домакините стана цялостно. Уилсън Едуардо получи отличен пас в наказателното поле и от придвижване прати топката в мрежата за крайното 1:2.

Тази победа изкачи Брага на 1-ото място в групата със 7 точки. Бешикташ пък остава на дъното с нулев актив.

Бешикташ - Брага 1:2
0:1 Хорта (38)