Отборът на Берое загуби от Елицур Рамла (Израел) със 73:101

...

Берое с трета предна загуба в Еврокъп

Отборът на Берое загуби от Елицур Рамла (Израел) със 73:101 (25:17, 15:37, 9:24, 24:23) като хазаин в Стара Загора в среща от третия кръг в група В на шампионата Еврокъп по баскетбол за дами.

Поражението бе трето следващо за старозагорки, които заемат последното, четвърто място във краткотрайното класиране.

Елицур Рамла реализира втора победа в постоянния сезон и излезе на втора позиция.

В другата среща от групата довечера турският Хатай отстъпи като хазаин на Университас ПЕАЦ (Печ) с 56:64.

Унгарският отбор води в подреждането с три победи от три мача, а Хатай продължава с актив 1-2 на третото място.

Домакините от Стара Загора започнаха мощно мача и водеха с 25:17 след първата четвърт, само че при започване на втората четвърт баскетболистките на Елицур Рамла реализираха поврат и до почивката направи резултата 54:40 в своя изгода.

Последва доста мощна трета част за гостите от Израел, които дръпнаха със 78:49 преди последните 10 минути, а до края на мача направляваха играта. Най-голямата разлика в тяхна изгода доближи 34 точки.

Състезателките на Берое отстъпиха в битката под коша, а противникът се възползва чудесно от грешките им.

Теодора Динева бе най-резултатна за българския състав с 14 точки и 3 битки, а по 13 точки осъществиха Радостина Димитрова и Гергана Иванова. Димитрова добави 9 битки и 5 асистенции, а Иванова - 2 асистенции. Виолина Кочева и Сиара Ростън означиха по 9 точки за домакините. Дебют за Берое направи новото американско попълнение Шарън Хюстън, която се регистрира с 8 точки и 4 битки.

За Елицур Рамла Шакира Остин приключи с 25 точки, 10 битки и 3 асистенции.

В идващия кръг, на 16 ноември, за Берое следва посещение в Унгария на локалния Университас ПЕАЦ (Печ).
Източник: novsport.com