Отборът на Берое (Стара Загора) завърши 2017-а година с категоричен

...

Берое завърши годината с категоричен успех

Отборът на Берое (Стара Загора) приключи 2017-а година с безапелационен триумф, откакто се наложи при визитата си на Ямбол със 103:84 (21:23; 20:16; 29:22; 33:23) в дуел от XII кръг на Националната Баскетболна Лига.

Аджехи Бару беше над всички в селекцията на Любомир Минчев и завърши с „ дабъл-дабъл “ – 20 точки и 10 битки, Тихомир Желев добави 19 точки, а Александър Янев също приключи с двойни индикатори – 16 точки и 10 битки.

Алан Арнет вкара 24 точки за домакините, а Брайкис Перин и Стоян Петков приключиха надлежно с по 16 и 14 точки.

Първото полувреме мина равностойно, като нито един от двата тима не съумя да вземе преимущество и на почивката разликата бе единствено две точки – 41:39 в интерес на гостите от Стара Загора.

Баскетболистите на Берое използваха по-добре възможностите си през третата четвърт и усилиха задатъка си – 70:61, а всичко завърши при започване на заключителната четвърт, откакто „ зелените “ осъществиха мощна серия и си подсигуриха удобна двуцифрена преднина, която се резервира до последния съдийски сигнал – 103:84.