Отборът на Берое (Стара Загора) победи Черноморец със 78:71 (19:17,

...

БК Берое с важна победа като гост на Черноморец

Отборът на Берое (Стара Загора) победи Черноморец със 78:71 (19:17, 21:16, 11:22, 27:16) като посетител в Бургас в мач от десетия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Старозагорци записаха четвърти триумф от девет изиграни срещи и заемат петото място във краткотрайното класиране, до момента в който Черноморец позволи шеста загуба от девет мача и към този момент е шести в подреждането.

Под въпрос за гостите бяха Дариъс Хол, Александър Тодорович и Дарин Иванов, само че и тримата взеха присъединяване в мача.

Двата състава изиграха доста оспорван дуел. След равностойна първа част, баскетболистите на Берое имаха предимство до почивката, повеждайки с 40:33 след 20 минути игра. Последва по-добра трета четвърт за домакините, които обърнаха до 55:51 в своя изгода преди заключителния интервал. Със серия от 6 безответни точки старозагорци поведоха с 60:58 при оставащи 7 минути и удържа водачеството до края.

Ти Кей Идоджи бе най-резултатен за спечелилите с 20 точки и 6 битки, а Дариъс Хол оформи „ дабъл-дабъл “ с 18 точки и 11 битки.

Мунис Туту означи 27 точки за бургазлии, а Кинг Революшън се регистрира с 19 точки и 9 битки. В игра влезе и 44-годишният помощник-треньор на домакините Михаил Капитанов.

Черноморец ще одобри отбора на Ямбол в идващия кръг, а Берое посреща Черно море на 17-ти декември.