Отборът на Берое Стара Загора надигра с 99:75 (16:21, 28:13,

...

Берое надигра Монтана 2003 в женското баскетболно първенство

Отборът на Берое Стара Загора надигра с 99:75 (16:21, 28:13, 28:24, 27:17) като състава на Монтана 2003 в среща от 7-ия кръг на родното баскетболно състезание за дами.

По този метод шампионките не престават без загуба от началото на сезона, само че все пак към този момент остават на второ място в подреждането точно зад тима на Монтана 2003, като и двата отбора имат по 14 точки. Съставът от северозападна България обаче има мач повече.

Вчерашният дуел в зала " Младост " стартира с преимущество за домакините, които завоюваха първата част с 21:16.

Още до почивката обаче гостите от Стара Загора обърнаха развоя на срещата и до края не позволиха да се стигне до поврат, с цел да стигнат до успеха след 99:75.

За победителките Теодора Динева стана най-резултатна с 31 точки, а Гергана Иванова добави 19.

В същото време Моника Рийд още веднъж бе над всички за Монтана 2003, реализирайки 26 точки, до момента в който Габриела Николова приключи с " дабъл-дабъл " - 21 точки и 10 битки.