Отборът на Берое спечели като гост на Ямбол с 98:83

...

Берое ликува в Ямбол след мач с много амплитуди в НБЛ

Отборът на Берое завоюва като посетител на Ямбол с 98:83 (31:14, 17:34, 17:19, 33:16) в среща от четвъртия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Успехът бе втори за старозагорци от началото на сезона и двата състава към този момент имат идентичен актив от две победи и две загуби.

Сблъсъкът предложи съществени амплитуди в играта, като гостите натрупаха задатък от 17 точки в първата четвърт, а до почивката отборът на Ямбол стигна до тъждество 48:48. Съперниците направиха равностойна трета част и преди четвъртия интервал домакините имаха задатък от 2 точки – 67:65.

Баскетболистите на Ямбол водеха с 82:81 при оставащи малко повече от 5 минути в срещата, само че до края означиха единствено още 1 точка, а по-силните заключителни моменти за старозагорци им донесоха успеха.

Даръл Дейвис бе най-резултатен за Берое с 30 точки, 3 битки и 9 асистенции. Антун Маричевич се включи с 20 точки и 7 битки, а Дарин Иванов способства със 17 точки.

За отбора на Ямбол Айзък Бонтън приключи с 19 точки, 2 битки и 3 асистенции, а Тейлър Къри се регистрира с „ дабъл-дабъл “ от 18 точки и 12 битки.

В идващия кръг на 4 ноември Ямбол ще гостува на Черноморец, а на 5 ноември Берое ще изиграе мача си против Рилски състезател в Самоков.