Отборът на Берое се справи с Академик Пловдив в първото

...

Берое записа домакинска победа над Академик Пловдив в НБЛ

Отборът на Берое се оправи с Академик Пловдив в първото си домакинство от Третия стадий на НБЛ. Старозагорци завоюваха забавен мач в 90:84 макар спада си в третата четвърт, изгубена с 8:20. Преди това обаче домакините построиха стабилен задатък от 16 точки до почивката.

Келси Барлоу още веднъж бе на равнище за „ зелените “ като записа 24 точки. С 23 плюс 13 битки се включи Дариус Хол. Александър Тодорович се регистрира с 15 точки, а 13 вкара Роберт Георгиев.

За гостите от Пловдив 15 точки наниза влезлият като запаса Васил Бачев, а с по 13 се включиха новото попълнение Евгени Хаджирусев, Антъни Гуджино и Кръстан Кръстанов. 11 вкара Джейлън Минет.

След този мач Берое е с баланс 10-11, а Академик остава с 6-15.

В идващия кръг старозагорци са домакини на Ямбол, а Академик ще гостува на Черноморец.