Отборът на Берое се наложи над Шампион 2006 с 81:56

...

Берое остава непобеден в женското баскетболно първенство с успех над Шампион 2006

Отборът на Берое се наложи над Шампион 2006 с 81:56 (18:13, 23:16, 16:19, 24:8) като посетител в София в дуел от четвъртия кръг в шампионата на България по баскетбол за дами. Победата бе четвърта поредна за шампионките от Берое, които оглавяват краткотрайното класиране, а състезателките на Шампион 2006 позволиха трето проваляне от четирите си срещи досега.

Домакините опитваха да се опълчват на по-класния си съперник в огромни интервали от мача, само че в последната четвърт старозагорки бяха безапелационни. До почивката Берое натрупа задатък от 41:29, а след равностойна трета част Шампион 2006 понижи за 48:57. Гостите означи 24 против 8 точки за състава от София до края и си осигуриха успеха.

Яна Карамфилова и Николина Зубач осъществиха по 20 точки за отбора от Стара Загора. Карамфилова оформи „ дабъл-дабъл “, добавяйки 11 битки, а Зубач овладя 6 битки. Гергана Маданкова се включи с 13 точки и 4 битки.

Анджела Стамболян означи 9 точки и 3 битки за домакините, а Габриела Коцева вкара 8 точки.

За Берое следва домакинство на Локомотив на 18 ноември, до момента в който тимът на Шампион 2006 ще гостува на Рилски състезател.