Отборът на Берое се наложи над Левски с 3:2 (25:20,

...

Пирин Разлог надигра лидера Дея спорт

Отборът на Берое се наложи над Левски с 3:2 (25:20, 10:25, 25:18, 18:25, 15:12) в Стара Загора в мач от предпоследния 21-вия кръг от постоянния сезон на волейболното състезание при мъжете. Домакините два пъти повеждаха в резултата, като в последна сметка имаха потребност от тайбрек за крайния триумф. Това е първа победа на Берое над Левски от 2022 година, а отборът победи в границите на 10 дни и двата столични гранда след триумфа и над ЦСКА, и то в София. Спас Байрев означи 18 точки за старозагорци, а за най-полезен в мача бе определен капитанът на Берое Руси Желев, койтжо оказа помощ с 13. Най-резултатен в мача бе Венислав Антов от „ сините “ с 19 точки. Берое имаше преимущество най-много при блокадата – със 17 осъществени точки против 7 за противника.

Пирин Разлог сензационно победи Дея спорт в Бургас с 3:1 (27:25, 25:23, 33:25, 25:23). Особено инфарктен бе третият гейм, в който отборът от Разлог пропусна няколко мачбола, а Дея спорт в последна сметка остана в мача, като се наложи с 35:33. Капитанът Радослав Попов се регистрира с 16 точки за Пирин, цели 32 осъществя за Нефтохимик Лукас Мандалоз, само че другите му съотборници не му помогнаха доста. Дея спорт ще успее да задържи първото си място в постоянния сезон, Левски София резервира разликата от 2 точки от третия Нефтохимик.

ЦСКА надигра Марек Юнион-Ивкони с 3:1 (25:23, 20:25, 25:16, 26:24) в последния мач в Дупница в елитния волейбол, защото е известно, че домакините напущат града. Мачът бе покрай тайбрек, откакто Марек водеше с 21:16 в четвъртия гейм, само че в последна сметка загуби частта и целия мач. Сърбинът Страхиня Бързакович означи 23 точки за „ алените “, а най-резултатен в целия мач бе Цветелин Цветанов от Марек с 26 точки.

В един от най-оспорваните дуели Черно море надигра първенеца Нефтохимик с 3:2 (25:19, 17:25, 25:22, 18:25, 15:13). Мирослав Градинаров бе най-полезният състезател на „ моряците “ с 21 точки, по 14 осъществиха Симеон Димитров и Борис Начев. За отбора на Мартин Стоев най-резултатен бе Бранимир Грозданов с 19.

В дербито на дъното на класирането Хебър се наложи като хазаин над последния Раковски с 3:0 (25:17, 25:19, 25:18). Александър Кордев означи 19 точки за отбора от Пазарджик, Калоян Вълчинов оказа помощ с 15 за триумфа. За Раковски най-резултатен бе Боян Христов с 12. Хебър съумя да измести от десетото място в класирането отбора на Добруджа./БТА

Монтана също не срещна усложнения с Добруджа, налагайки се с 3:0 (25:17, 25:20, 25:13). Фахри Путратама бе най-резултатен в мача с 14 точки, Калчев осъществя 13. Николай Иванов поведе Добруджа с 11 пункта.