Отборът на Берое се наложи над Академик Пловдив с 87:86

...

Берое надви Академик с 1 точка разлика

Отборът на Берое се наложи над Академик Пловдив с 87:86 (26:20, 13:9, 27:33, 21:24) като хазаин в Стара Загора в дуел от шестия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Берое, който остана без старши треньор преди няколко дни след напускането на Никола Василев, бе воден от капитана Дарин Иванов, който влезе в ролята на играещ треньор.

За старозагорци триумфът бе трети от началото на сезона, до момента в който Академик Пловдив позволи втора поредна и общо пета загуба.

Домакините поведоха с 6 точки след първите 10 минути игра, а на почивката имаха задатък от 39:29.

В началото на второто полувреме преднината на Берое доближи 15 точки, само че до края на третата част пловдивчани изравниха и даже поведоха за малко. Преди финалните 10 минути Берое водеше с 66:62 и съумя да задържи водачеството.

Даръл Дейвис бе най-полезен за състава от Стара Загора с 22 точки, 5 битки и 6 асистенции, а Карлос Пепин приключи с „ дабъл-дабъл “ от 20 точки и 10 битки.

За Академис Джъстин Маккол също се регистрира с „ дабъл-дабъл “ от 21 точки и 10 битки, а Мартин Маринов добави 17 точки и 4 битки.

В идващия кръг за Берое следва посещение на Миньор 2015 на 18 ноември, а два дни по-късно Академик Пловдив приема Рилски състезател.

РЕЗУЛТАТИ ОТ VI КРЪГ НА НБЛ:

Берое – Академик Пловдив    - 87:86 (26:20, 13:9, 27:33, 21:24)

От петък:
Левски – Шумен              - 67:85 (23:17, 14:30, 23:15, 7:23)

От събота:
Балкан – Миньор 2015         - 86:74 (25:17, 22:20, 15:13, 24:24)
Черно море Тича – Черноморец - 75:78 (11:22, 21:13, 10:13, 33:30)
Ямбол – Спартак Плевен       – 97:86 (27:21, 25:23, 21:21, 24:21)

10. Академик Пловдив  6    1  5    472:523   7
11. Миньор 2015       6    1  5    417:544   7
12. Черно море Тича   6    0  6    435:529   6
Източник: novsport.com