Отборът на Берое постигна десета победа в Балканската лига по

...

Берое постигна десета победав Балканската лига

Отборът на Берое реализира десета победа в Балканската лига по баскетбол за мъже. Възпитаниците на Любомир Минчев завоюваха като посетител на Кожув (Северна Македония) с 94:85 и се върнаха на върха в класирането с 10 триумфа и 1 проваляне. Берое е сигурен участник във финалната четворка на шампионата.

Българските баскетболисти имаха задатък от 18 точки при 54:36 малко преди почивката, само че изиграха слаба трета четвърт. Македонците завоюваха частта с 31:15 и понижиха пасива си на 69:70 преди последните 10 минути.

Отборът на Кожив стартира четвъртата четвърт със серия от 6:0 и направи поврат - 75:70. След това Берое още веднъж усъвършенства играта си и след 11 безответни точки взе задатък от 81:75.

С тройка на Конър Франкамп старозагорци направиха 92:81 2:09 минути преди края и без проблеми завършиха срещата.

За Берое мощен мач изигра Франкамп, който приключи с 38 точки, 6 битки и 4 асистенции за 27:18 минути. 16 точки и 6 асистенции добави Тре Когинс, а 10 точки вкара Джеймс Уайт. Станислав Ваклинов, Ивайло Тонев и Евгени Василев не се появиха в игра за Берое.

За Кожув се отличиха Дивонте Уилямс с 24 точки и Никола Караколев с 20 точки.

Среща от постоянния сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже:

Кожув (Северна Македония) - Берое (Стара Загора) - 85:94 (17:25, 21:29, 31:15, 16:25)