Отборът на Берое постигна четвърта победа в група А на

...

Берое с шанс да продължи в Адриатическата лига

Отборът на Берое реализира четвърта победа в група " А " на Адриатическата лига по баскетбол за дами. Старозагорки победиха Плейоф Ултра (Сараево) със 76:68 точки. Срещата се игра в България по избор на отбора от Босна и Херцеговина и беше изместен за през днешния ден, а по стратегия беше плануван за идващия четвъртък.

След триумфа Берое се изравни по индикатори с Плейоф Ултра и има огромни шансове да продължи напред в шампионата. Възпитаничките на Татяна Гатева завоюваха първата четвърт, само че босненките стигнаха до поврат през втората и на почивката имаха преднина от 36:33. Двата тима играха равностойно през третите 10 минути, само че в последната част Берое поведе в резултата и удържа задатъка си до края.

За старозагорки Тиара Банкс направи " дабъл-дабъл " - 35 точки и 11 битки. Алиша Уомък добави 16 точки, а с 10 точки приключи Ралица Нанева.

За Плейоф се отличи Николина Джебо с 25 точки и 7 битки, а Йована Маркович осъществя 13 точки.