Отборът на Берое победи Шампион 2006 (София) със 117:55 (32:12,

...

Шампионът Берое с летящ старт в полуфиналните плейофи - 117:55

Отборът на Берое победи Шампион 2006 (София) със 117:55 (32:12, 29:16, 31:11, 25:16) като хазаин в Стара Загора в първа среща от полуфиналните плейофи в шампионата на България по баскетбол за дами.Така първенецът на страната от последните два сезона Берое продължава сполучливо отбраната на купата си и поведе с 1:0 против Шампион 2006. В серията се играе до две победи от три вероятни срещи, а вторият мач ще се организира на 21 април, петък от 16:30 часа в зала „ Триадица “ в столицата. При тъждество 1:1 победи в полуфиналния плейоф третият конфликт ще се състои още веднъж в Стара Загора на 23 април от 17:30 часа.Старозагорки, които нямат загуба от началото на сезона, превъзхождаха безапелационно съперника си, който стигна до полуфиналите откакто зае първо място във Втората тройка от втория стадий на шампионата. На почивката баскетболистките на Берое водеха с 61:28, а мощно първо полувреме изигра Цветомира Наумова, записвайки 19 точки и 3 битки досега.През второто полувреме старозагорки продължиха да преобладават и минута преди края на третата четвърт задатъкът им доближи 53 точки при 92:39. Последната част започва при същия резултат, а Берое натрупа 100 точки при оставащи 7 минути от дуела при 100:47. Най-голямата разлика в срещата бе 63 точки.Старши треньорът на Берое Таня Гатева употребява всичките си 12 състезателки, а най-резултатна бе Цветомира Наумова с 25 точки, 4 битки и 2 асистенции. Яна Карамфилова добави 23 точки, 6 битки и 3 асистенции, а Димана Костова се регистрира със 17 точки, 5 битки и 3 асистенции.За Шампион 2006 Виктория Иванова означи 28 точки, 3 битки и 2 асистенции.В другата полуфинална двойка един против различен се изправят тимовете на Монтана 2003 и Рилски състезател, като първият мач е довечера от 18:00 часа в зала „ Младост “ в Монтана.
Източник: novsport.com