Отборът на Берое победи Монтана 2003 с 99:60 (26:19, 29:16,

...

Берое отново надделя над Монтана 2003

Отборът на Берое победи Монтана 2003 с 99:60 (26:19, 29:16, 20:13, 24:12) като хазаин в Стара Загора в среща от деветия кръг от втория стадий, Първа тройка в шампионата на България по баскетбол за дами.

Победата бе шеста поредна за първенеца и притежател на Купата на страната Берое в тази фаза от шампионата. Съставът, воден от старши треньора Таня Гатева, продължава да бъде безапелационен водач във краткотрайното класиране. Монтана 2003 позволи трета загуба от шестте си изиграни мача и заема второ място в подреждането.

Домакините от Стара Загора поведоха през цялото време и не изпуснаха водачеството до края. Още до почивката преднината на Берое доближи 20 точки при 55:35 след 20 минути игра, а преди последната четвърт резултатът бе 75:48.

Най-голямата разлика в срещата бе 41 точки в интерес на шампионките. Те отстъпиха в битката под кошовете (32-40), само че направиха по-малко неточности (15-28) и демонстрираха по-ефективна пукотевица.

Теодора Динева бе най-резултатна за триумфа на Берое с 24 точки, 8 битки и 3 асистенции. Радостина Христова приключи с 23 точки, 3 битки и 5 асистенции, а Виолина Кочева способства с 20 точки, 5 битки и 8 асистенции.

Александра Петрова означи 15 точки и 4 битки за гостите от Монтана, а Габриела Николова се регистрира с 12 точки, 6 битки и 5 асистенции.

За Монтана 2003 следва присъединяване във Финалната четворка на Адриатическата лига по баскетбол за дами на 25 и 26 март. След седмица българският отбор ще се изправи на полуфиналите против домакина Будучност в черногорската столица Подгорица.

В българското състезание Монтана 2003 ще гостува на Рилски състезател в идващия кръг на 29 март, а Берое посреща Рилски състезател на 1 април.