Отборът на Берое победи Монтана 2003 с 89:73 (28:19, 19:16,

...

Берое триумфира в дербито с Монтана

Отборът на Берое победи Монтана 2003 с 89:73 (28:19, 19:16, 18:22, 24:16) като хазаин в Стара Загора в мач от третия кръг от втория стадий в Първата тройка от шампионата на България по баскетбол за дами.

Шампионките от Берое остават отпред във краткотрайното класиране без проваляне и към този момент две победи в този стадий, а Монтана 2003 има актив 1-1.

Началото бе равностойно и с замяна на водачеството, само че след тъждество 13:13 след шест минути игра, домакините взеха преднина от 28:19 в края на първата четвърт. Радостина Христова и Виолина Кочева водеха старозагорки във втората част и помогнаха за задатъка от 47:35 на почивката.

Гостите изиграха по-силна трета четвърт, а положителни изяви на Шерин Сътерланд и Габриела Николова способстваха за понижаване на пасива на Монтана 2003 до 8 точки преди последните 10 минути при 57:65. Баскетболистките на Берое обаче не разрешиха на противника да се приближи повече, а до края най-голямата разлика доближи 21 точки.

С 23 точки най-резултатна за триумфа бе Виолина Кочева. Тя добави 3 битки и 8 асистенции. Радостина Христова приключи с 20 точки, 7 битки и 7 асистенции, Теодора Динева се регистрира с 18 точки и 8 битки, а Цветомира Наумова се включи с 15 точки и 5 битки.

За Монтана 2003 Габриела Николова осъществя 19 точки и 5 битки, Александра Петрова означи 16 точки и 10 битки, Шерин Сътерланд приключи с 14 точки и 7 битки, а Анджелика Митрашинович добави 13 точки, 11 битки и 7 асистенции.

В идващия кръг от шампионата на 28 януари Монтана 2003 ще гостува на Рилски състезател, като преди този момент, на 25 януари, има домакинство на словенския Цинкарна в Адриатическата лига, а Берое почива и ще одобри Рилски състезател на 4 февруари в Стара Загора.