Отборът на Берое отново спечели дербито на Стара Загора срещу

...

Берое отново удари Верея и отказа Ботев навръх своя рожден ден

Отборът на Берое още веднъж завоюва дербито на Стара Загора против Верея. Заралии победиха изцяло справедливо съгражданите с 1:0 в мач от 7-ия кръг на шампионския плеойф в Първа лига. По този метод домакините си направиха страховит подарък за своя рожден ден. Шампионът на България от 1986 година навърши през днешния ден 102 години. Единственото попадение в мача беше дело на Борислав Цонев, който се разписа в 70-ата минута.
Момчетата на Александър Томаш изцяло надиграха своя противник след почивката, като не престават да гонят Левски в борбата за третото място. " Зелените " прекъснаха черната си серия от три мача, в които завоюваха едвам една точка, като се върнаха към победния път.

Берое е четвърти с актив от 58 точки, изоставайки на две от третия Левски, за който старозагорци ще стискат палци във финала за Купата на България против Славия. Петият Ботев (Пловдив) беше оставен на девет точки три кръга преди края на сезона.

Верея записа шесто проваляне в плейофите и общо 17-то през тази акция. Три от тях са от Берое, като единствено първата среща сред двата отбора на този стадион през предишното лято приключи 0:0. След това " беройци " завоюваха два пъти на " Трейс Арена ". Първо с 1:0 в постоянния сезон, след което и с с 3:0 в плейофите.

" Сините " пък останаха на шестото последно място в първата шестица с актив от 36 точки.

Томаш беше сигурен, че футболистите му ще отговорят на рецензиите след тежкото проваляне от Левски с 0:4. Той направи единствено една смяна в състава от мача със " сините ", като от първата минута се завърна Мартин Камбуров, а на пейката седна Карлос Охене.

Верея беше с цели пет промени от провалянето с 0:3 от Лудогорец. Тимът на Елиаш да Силва имаше серия от четири провали на непознат терен, а осъдени за дербито бяха Здравко Илиев, Иво Иванов и Георги Андонов.

Първата заплаха беше за гостите, които удариха гредата в 3-ата минута. Това стана след удар на Милен Танев от 18 метра, който се отби в дясната греда. Цонев и Камбуров пробваха удари, само че Богомил Цинцарски улови. Домакините имаха самодейността, до момента в който тимът на Верея беше спретнат добре и не оставяше доста свободни пространства, което затрудни " зелените ".

През втората част Берое подвига обороти, а обръчът пред вратата на гостите се стегна. Първият сериозен пропуск пристигна в 56-ата минута, когато Педро Еуженио не съумя да засече остро центриране на Камбуров. Малко по-късно нов удар на домакините мина на сантиметри от вратата на Верея. В 70-ата минута обаче резервата Охене изведе Цонев сред бранителите и юношата на Левски прати топката в мрежата. Това беше неговото четвърто попадение за сезона, второ във вратата на Верея и трето в плейофите.
Малко по-късно друга запаса Рубен Бригидо пропусна да вкара втори гол, а последните секунди Берое още веднъж пропусна, само че все пак записа значимите три точки преди Битката на Тракия на " Коматево ".

БЕРОЕ - ВЕРЕЯ 1:0
1:0 Цонев (70)

БЕРОЕ: Георги Аргилашки, Павел Виданов, Иван Бандаловски, Камен Хаджиев, Матеус Леони, Мартин Райнов, Милен Желев, Марко Адамович, Педро Еуженио, Борислав Цонев, Мартин Камбуров

ВЕРЕЯ: Богомил Цинцарски, Милен Тенев, Илия Мунин, Веселин Минев, Хюсеин Сюлеймани, Венцислав Бенгюзов, Антон Огнянов, Пламен Тенев, Илия Йорданов, Юлис Ндонг, Валери Домовчийски
Съдия: Петър Костадинов