Отборът на Берое играе срещу Витоша Бистрица в двубой от

...

На живо: Берое и Витоша играят при нулево равенство в Стара Загора

Отборът на Берое играе против Витоша Бистрица в дуел от 26-ия, финален кръг от първата фаза на Първа професионална лига.

Берое е на четвърта позиция във краткотрайното класиране в шампионата с 44 точки, а Витоша е на последното, 14-о място с едвам 7 точки и без победа все още.

Резултатът е 0:0.

Зрителите на стадион „ Берое” по този начин и не видяха попадение през първото полувреме. Домакините владееха повече, само че без да основат чисто голово състояние пред вратата на Витоша.

На няколко пъти футболистите на Берое съумяха да застращат противника. В 9-ата минута Марко Адамович стреля, само че прати топката в навън, а малко по-късно Борислав Цонев падна в наказателното поле на Витоша след прикосновение със бранител на гостите, само че сигнал от рефера нямаше.

Един от най-сериозните шансове за домакините бе в 24-ата минута, когато Иван Иванов съумя да стреля след безредие при ъглов удар за Берое, само че прати топката в навън. Десетина минути по-късно от директен свободен удар Мартин Камбуров стреля настрана от вратата на гостите.

Гостите също имаха своя късмет. В 38-ата минута Румен Гьонов стреля рисково към вратата на Берое, само че Аргилашки мазета топката и последва ъглов удар.

Гласувайте за №1 на Берое - Витоша!

Берое и Витоша уважиха емблематичен почитател на заралии

Ако Мартин Камбуров (Берое) успее да означи против бистричани, Витоша ще стане 36-ият първокласен отбор, против който е вкарвал гол.

Единствената точка, извоювана от бистричани на непознат терен до момента, бе в Стара Загора при гостуването на другия първокласен отбор от града Верея – 1:1 на 10 декември 2017-а година.

Двубоя можете да следите минута по минута в GONG.BG.

Срещата можете да гледате в GONG PLAY и PLAY DIEMA XTRA, както и по телевизия DIEMA SPORT.

Стартовите сформира

Берое: Георги Аргилашки, Милен Желев, Иван Иванов, Мартин Райнов, Карлос Охене, Мартин Камбуров, Борислав Цонев, Марко Адамович, Рубен Бригидо, Камен Хаджиев, Веселин Пенев

Витоша: Николай Георгиев, Венцислав Бонев, Румен Гьонов, Ангел Стоянов, Четин Садула, Петко Цанков, Николай Христозов, Даниел Пеев, Лъчецар Котев, Стефан Христов, Георги Ангелов

Главен арбитър е Владимир Вълков с помощници Мартин Маргаритов и Йордан Петров.