Отборът на Бенфика победи с 3:1 Брага в дербито на

...

Бенфика взе дербито с Брага като гост

Отборът на Бенфика победи с 3:1 Брага в дербито на 18-ия кръг в шампионата на Португалия. Това бе значим триумф за " Лисабонските орли ", който им оказа помощ да се върнат на 2-ото място в класирането и да се приближат единствено на 2 точки от водача Порто.

Гостите откриха резултата в 11-ата минута, когато Франко Серви направи страховит пробив на скорост сред няколко бранители, след което пусна извеждащ пас в кулоар за Едуардо Салвио, който с едно допиране прати топката във вратата за 0:1.

В 64-ата минута Жонас удвои преднината на лисабонци, вкарвайки с глава след центриране на Анде Алмейда.

Брага върна един гол посредством Паулиньо в 75-ата минута, само че в самия завършек на мача Раул Хименес дефинитивно реши всичко в интерес на Бенфика, вкарвайки за крайното 1:3.

Така Бенфика събра актив от 43 точки и се изравни на 2-ата позиция с безконечния зложелател Спортинг, който обаче е с мач по-малко. Брага пък се намира на 4-ото място в таблицата с 37 точки.