Отборът на Беневенто постигна победа с 2:0 при гостуването си

...

Беневенто измъкна победата срещу Удинезе

Отборът на Беневенто реализира победа с 2:0 при гостуването си на Удинезе от 14-ия кръг на Серия " А ". По този метод новакът прекъсна серията на своя противник от шест турнирни мача без загуба.

Фриуланите преобладаваха през целия мач, само че по този начин и не означиха гол, поради което бяха осъдени. В деветата минута Джанлука Капрари беше прецизен за " летящите вещици " с отдалечен удар по земя. Другият гол в мача падна в 77-ата минута, когато Гаетано Летиция се разписа със страховит шут от доста дребен ъгъл. Така Беневенто към този момент е 10-и в класирането с 18 точки в актива си, а Удинезе е 12-и с 15 извоювани пункта.

Il nostro anno dei record non poteva che chiudersi con una vittoria, tutti!

— Benevento Calcio (@bncalcio) Серия А 14 кръг, сряда 23 декември  Удинезе 0:2краен резулат  Беневенто