Отборът на Беневенто е с една стъпка по-близо до мечтаната

...

Беневенто взе аванс срещу Читадела в плейофите за Серия “А”

Отборът на Беневенто е с една стъпка по-близо до мечтаната промоция за Серия “А”. В първия полуфинален плейоф отборът се наложи с 2:1 като посетител на Читадела, откакто направи поврат в последните 15 минути.

Читадела изненадващо отстрани Специя на Андрей Гълъбинов в предходния кръг, само че този път шансът обърна тил на домакините. Те откриха резултата с гол на Федерико Проя в 10-ата минута, само че тъкмо той беше изпъден при започване на втората част и улесни Беневенто. В 76-ата минута Роберто Инсиние изравни след непростима неточност на защитник на Читадела, който му подари топката, а в 83-ата Масимо Кода с глава доенсе успеха. В края Самуел Арментерос получи червен картон и Беневенто също приключи в понижен състав.

Реваншът е на 25 май. В другия полуфинален плейоф противници са Верона и Пескара.