Отборът на Белгия постигна обрат и спечели с 2:1 срещу

...

Кевин Де Бройне вдъхнови Белгия за 2:1 над Дания

Отборът на Белгия реализира поврат и завоюва с 2:1 против Дания при гостуването в Копенхаген във втори мач от трета група на европейското състезание по футбол. Домакините поведоха с гол на Юсуф Поулсен във втората минута, а за белгийците вкараха Торган Азар в 55-ата и влезлият като запаса Кевин Де Бройне в 70-ата минута. Така белгийците се класираха за втората фаза.

Вдъхновени от възобновяване на полузащитника Кристиан Ериксен датчаните изиграха доста положително първо полувреме. Асът на гостите Кевин Де Бройне се появи в игра след почивката и играта се промени. Халфът на Манчестър Сити асистира на Торган Азар за изравнителни гол, а по-късно осъществя победното попадение, като не сподели никакви страсти на наслада.

В десетата минута играта бе спряна в чест на Ериксен. Играчите, съдиите и публиката приветстваха в поддръжка на халфа, който към момента е в болница.

В класирането води Белгия с 6 т., следват Русия и Финландия с по 3 т, Дания е без извоювана точка.
Източник: skandal.bg