Отборът на Белгия победи Египет с 3:0 в контролна среща,

...

Белгия с убедителен успех срещу Египет в Брюксел

Отборът на Белгия победи Египет с 3:0 в контролна среща, играна на стадион „ Крал Бодуен “ в Брюксел. Възпитаниците на Роберто Мартинес записаха нулево тъждество в последната си контрола с Португалия, което провокира недоволството на почитателите, само че откриха играта си в офанзива против египтяните, които бяха без своята звезда Мохамед Салах.

Ромелу Лукаку откри резултата за „ алените дяволи “ в 27-та минута с 34-ия си гол за националния тим, а 11 минути по-късно Еден Азар удвои преднината на домакините. Крайното 3:0 бе завършено от халфа на Манчестър Юнайтед в 92-та минута. За белгийците следва още една контрола преди началото на Световното състезание в Русия – против Коста Рика в понеделник. Азар и компания са в една група с Панама, Тунис и Англия на Мондиал 2018. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg