Отборът на Беласица победи с 3:1 като гост и е

...

Беласица спечели в Гоце Делчев и вече докосва Втора лига

Отборът на Беласица победи с 3:1 като посетител и е на крачка от. Срещата бе от 35-ия кръг на Югозападната и отборът от е единствено на една победа в оставащите три кръга, с цел да се завърне в професионалния футбол. А идната среща за комитите е в събота вкъщи против в локалното районно дерби.

Симеон Бояджиев от поредна дузпа за петричани откри резултата след 14 минути игра за гостите. Лъчезар Дафков изравни за неврокопчани 4-ри минути преди края на първото полувреме. Аспарух Смилков в 50-ата минута вкара по този начин значимия втори гол за Беласица, макар митингите на домакините. Влезлият като запаса Димитър Иванов оформи крайното 1:3 10 минути преди края на срещата.

В класирането Беласица е водач с 82 точки, със 7 точки преднина пред втория Витоша Бистрица и преимущество в директните мачове. А Пирин Гоце Делчев е на 8-ма позиция с 48 точки.