Отборът на Базел спечели с 3:0 гостуването си на Айнтрахт

...

Базел сякаш обезсмисли реванша, който обаче отново ще е във Франкфурт

Отборът на Базел завоюва с 3:0 гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт) в първа 1/8-финална среща в Шампионската лига. Любопитното е, че и реваншът ще се играе във Франкфурт, което оставя някакви шансове на немския отбор. Кампо (27), Буа (73) и Фрай (85) вкараха попаденията за гостите. Двубоят се игра пред празни трибуните поради опасността от ковид. През първото полувреме домакините диктуваха темпото на игра. Германският отбор развиваше постепенни офанзиви, които обаче не вещаеха, а и не сътвориха рискове пред вратата на гостите. Швейцарският тим действаше очебийно прибрано, само че при една от редките си акции съумя да стигне до статично състояние. Именнно тогава - в 27-ата минута, Самуеле Кампо осъществя зрелищен гол, откакто завъртя топката над стената от към 25 метра и не остави шансове на вратаря на домакините - 0:1. В последната минута Видмер беше оставен самичък в наказателното поле и стреля с глава над гредата при втората добра офанзива на гостите. Домакините започнаха втората част по-надъхано. Те сътвориха няколко нелоши офанзиви. В 68-ата минута Туре шутира от 14 метра, получи се рикошет и вратарят Омлин избави с прекрасен плонж. Пет минути по-късно гостите вкараха втори гол. Изритана напред топката беше извоювана “на втория етаж”, Кампо подаде към Буа, който технично преодоля вратаря на домакините за 0:2, копвайки над плонжа му. В 85-ата Фрай осъществя трети гол за швейцарския отбор на контраофанзива. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА Лига Европа 1/8 кръг, четвъртък 12 март  Айнтрахт Франкфурт 0:3краен резулат  Базел