Отборът на Базел съсипа с 5:0 гостуващия Краснодар в мач

...

Базел раздаде пет шамара, Хетафе измъкна победа

Отборът на Базел унищожи с 5:0 гостуващия Краснодар в мач от група “С” на Лига Европа. Швейцарският отбор не остави подозрения за превъзходството си. Буа започва фиестата след две попадения преди почивката, показвайки съобразителност. Цуфи повиши с левия крайник в 52-рата. Обърканите посетители си вкараха автогол в 55-ата. Вилхена самичък заби топката в мрежата си след подло центриране на Кабрал. В 79-ата Окафор оформи крайното 5:0, възползвайки се от неприятно изчистена топка. В другата среща от групата Хетафе се наложи с 1:0 над Трабзонспор. Испанците изнесоха отбраната си по-напред и затрудняваха изнасянето на топката. В 18-ата минута Анхел Родригес означи единствения гол с хубаво насочва с глава към сглобката. Лига Европа 1 кръг, четвъртък 19 септември  Базел 5:0краен резулат  Краснодар