Отборът на Байерн Мюнхен започна с победа 2018 година, след

...

Байерн започна 2018 с победа на негостоприемния "БайАрена"

Отборът на Байерн Мюнхен стартира с победа 2018 година, откакто се наложи с 3:1 при гостуването си на Байерн Леверкузен. С успеха си възпитаниците на Юп Хайнкес записаха първа победа на „ БайАрена “ от 2013 година насам, както и прекъснаха серия на „ аспирините “ от 12 мача без проваляне в Бундеслигата.

С гол на Хавиер Мартинес в 39-та минута баварците се отдръпнаха с гол задатък на почивката, а в 59-та минута Рибери повиши за 2:0. Десет минути по-късно Кевин Фоланд понижи изоставането на домакините, които малко по-късно пропуснаха отлична опция още веднъж посредством Фоланд да изравнят резултата. Крайното 3:1 за водача в Германия оформи Хамес Родригес в 90-та минута.

Със извоюваните три точки играчите на Хайнкес си осигуриха още по-комфортна преднина от 14 пункта пред втория в класирането Шалке 04. Леверкузен е на четвърта позиция с 28 пункта. /БГНЕС
Източник: bgnes.com