Отборът на Байерн Мюнхен разби Волфсбург с 4:0 у дома

...

Байерн завърши годината с бой по вълците, Левандовски изравни постижение на Роналдо

Отборът на Байерн Мюнхен разруши Волфсбург с 4:0 вкъщи в първи мач от 17-ия кръг в Бундеслигата. За баварците това бе финален дуел за годината, като те към този момент имат преднина от девет точки на върха на класирането пред втория Борусия Дортмунд, който през днешния ден гостува на Херта.

На " Алианц Арена " домакините поведоха в резултата още в седмата минута посредством Томас Мюлер, а през втората част Дайо Упамекано, Лирой Сане и Роберт Левандовски прибавиха нови три гола за Байерн. За Левандовски това бе гол номер 69 за 2021 година, с което полякът изравни достижението на Кристиано Роналдо от 69 попадение през 2013.

След този триумф отборът на Юлиан Нагелсман към този момент има 43 точки, до момента в който Волфсбург заема 12-та позиция с актив от 20 точки. За Байерн предстоят 20 дни отмора преди семейството им на Борусия Мьонхенгладбах на 7 януари.
Източник: dnesplus.bg