Отборът на Байерн Мюнхен постигна победа с 2:0 при домакинството

...

Байерн Мюнхен постигна комортна победа над Интер и спечели групата си в Шампионската лига с пълен актив от точки

Отборът на Байерн Мюнхен реализира победа с 2:0 при семейството си на Интер Милано в дуел от последния кръг на група С в Шампионската лига.

„ Баварците “ откриха резултата на стадион „ Алианц Арена “ по-късно повече от половин час игра, когато Йосуа Кимих центрира от ъглов удар в наказателното поле на „ нерадзурите “, където непокритият Бенжамен Павар с глава прати топката в мрежата зад стража Андре Онана.

Съставът на Симоне Индзаги означи попадение при започване на втората част посредством Франциско Ачерби, само че голът бе анулиран поради засада.

Германският отличник удвои преднината си в 72-ата минута. Алфонсо Дейвис центрира по фланга и топката стигна до Ерик Максим Чупо-Мотинг, който с мощен удар от границата на наказателното поле се разписа в горния десен ъгъл на вратата, защитавана от Онана.

В класирането Байерн Мюнхен е безапелационен водач с 18 точки, до момента в който Интер е втори с 10 пункта.