Отборът на Байер (Леверкузен) записа изразителна победа с 4:0 при

...

Байер срази Арминия и се залепи за Байерн в челото на класирането

Отборът на Байер (Леверкузен) записа изразителна победа с 4:0 при гостуването на Арминия (Билефелд) в дуел седмия кръг на Бундеслигата. Това беше четвърти следващ триумф а “аспирините” над този противник при гостуванията. Два гола през първото полувреме дадоха звук за триумфа на Байер.

Първо Муса Диаби откри с левия крайник в 18-ата минута, а малко по-късно Патрик Шик удвои. Домакините вкараха сред двете попадения, само че голът беше анулиран заради засада след обзор на обстановката.

В 57-ата минута Шик означи втория си гол в мача и прати Арминия в несвяст. В самия последна мача Керем Демирбай от дузпа подпечата крайното 4:0 за Байер. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка.

С триумфа Байер излезе на второ място в класирането, като има еднакъв брой точки- 16, с водача Байерн (Мюнхен). Арминия е на 16-ото място с 4.
Източник: fakti.bg