Отборът на Байер (Леверкузен) спечели с 2:0 при гостуването си

...

Байер си тръгна с точките от Волфсбург

Отборът на Байер (Леверкузен) завоюва с 2:0 при гостуването си на Волфсбург в дуел от 12-ия кръг на Бундеслигата. Карим Белараби осъществя в 25-ата минута, а Паулиньо удвои надълбоко в 96-ата минута.
“Аспирините” бяха малко по-дейни през първото полувреме и справедливо взеха гол преднина. В 25-ата минута Кевин Фоланд откри Карим Белараби в наказателното поле, бранителите не съумяха да избият топката и последва безсърдечен удар в близкия ъгъл от към седем метра - 0:1. През първата част и двата отбора имаха искания за дузпа, неуважени от съдията.

След почивката гостите от Леверкузен продължиха с острите контри. " Вълците " мъчно стигаха до наказателното поле на противника. В 88-ата минута се получи безредие пред вратата на Байер след корнер. Ударът от въздуха не се получи и вместо това се стигна до контра. В 96-ата Фоланд направи втора асистенция, като този път Паулиньо беше прецизен за крайното 0:2.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 12 кръг, събота 23 ноември  Байер Леверкузен 16:30  Фрайбург