Отборът на Байер (Леверкузен) постигна минимална победа с 1:0 при

...

Леверкузен завърши сезона с победа, но няма да играе в ШЛ

Отборът на Байер (Леверкузен) реализира минимална победа с 1:0 при семейството си на Майнц 05 в 34-ия кръг на Бундеслигата, който е и финален за сезона.

Единственото попадение в мача означи Кевин Фоланд още във 2-ата минута. В 67-ата той още веднъж се разписа, само че след ревизиране посредством ВАР голът не беше зачетен поради нарушаване в офанзива. Въпреки днешния триумф, Леверкузен остана отвън зона “Шампионска лига”, завършвайки на 5-ата позиция в класирането с актив от 63 точки. Четвъртият Борусия (Мьонхенгладбах) не сгреши против Херта (Берлин) и по този начин “аспирините” ще се примирят с присъединяване в Лига Европа през идната акция. Майнц пък остана на 13-ото място с 37 извоювани точки. Бундеслига 34 кръг, събота 27 юни  Байер Леверкузен 1:0краен резулат  Майнц 05