Отборът на Бъртън Албиън шокира Мидълзбро в 1/4-финалите на турнира

...

Бъртън Албиън на полуфинал за Купата на лигата

Отборът на Бъртън Албиън шокира Мидълзбро в 1/4-финалите на шампионата за Купата на лигата в Англия. Представителят на Лига 1 надделя тима от Чемпиъншип с 1:0 като посетител. Победният гол за Бъртън на “Ривърсайд” означи Джейк Хескет в 48-ата минута. Домакините преобладаваха през огромна част от срещата, а през първото полувреме пропуснаха няколко положителни шансове за гол. Така Бъртън се класира за първи път в историята си на полуфинал за Купата на лигата. Третодивизионен отбор пък не беше достигал до тази фаза от конкуренцията от сезон 2014/2015 година, когато това стори Шефийлд Юнайтед. За полуфиналите се класира и тимът на Манчестър Сити, който преодоля след дузпи Лестър. В сряда ще бъдат избрани и останалите два полуфиналиста в мачовете сред Арсенал - Тотнъм и Челси - Борнемут.