Отборът на Барселона записа победа с 2:1 над Леганес в

...

Барселона продължава победния си марш в Испания

Отборът на Барселона записа победа с 2:1 над Леганес в тазвечершния мач от 20-ия кръг в испанската Ла Лига.

Резултатът бе открит от каталунците в 32-ата минута, когато Жорди Алба изведе Усман Дембеле на добра позиция за пукотевица. Той насочи брилянтен удар от придвижване и заби топката в долния 10 ъгъл, откакто тя се отби и в гредата - 1:0.
 Снимка 401451
Източник:

Гостите обаче съумяха да изравнят в 57-ата минута, откакто Ен Несири изведе с прекрасен пас Мартин Брайтвайте, а той единствено трябваше да плъзне кълбото в опразнената врата за 1:1.

В 71-ата минута, Луис Суарес още веднъж изведе каталунците напред, а в добавеното време, Лионел Меси оформи крайното 3:1.
 Снимка 401452
Източник:

След тази победа, Барселона към този момент има 46 точки на върха в Примера дивисион, до момента в който Леганес е 16-ти с 22.