Отборът на Барселона спечели младежката Шампионска лига. На финала в

...

Барселона подчини Челси на финала на младежката Шампионска лига

Отборът на Барселона завоюва младежката Шампионска лига. На финала в спортния център “Коловрай” в Нион младите футболисти на Барселона надделяха връстниците си от Челси с 3:0. В воин за каталунците се трансформира еквадорският нападател Алехандро Маркес, който стана създател на първите два гола в дуела. Той осъществя по един път във всяко от двете полувремена (33, 52), а а Абел Руис добави още едно попадение в спомагателното време. Челси също имаше задоволително благоприятни условия за най-малко един гол, най-много при започване на втората част, само че топката по този начин и не влезе във вратата на Барса през днешния ден.

В 33-ата минута Абел Руис проби отляво и центрира към измъкналия се от защитата на Челси Алехандро Маркес, който с глава отклони топката в празната врата на противника.

Две минути след паузата Дъжон Стърлинг от Челси, който към този момент имаше жълт картон, бе пожален от шведския рефер Андреас Екберг. Стърлинг извърши грубичко нарушаване против състезател на Барса, само че се размина с нов картон, който щеше да го изпрати прибързано в съблекалните.

В 52-ата минута Маркес направи резултата с 2:0 с втория си гол в дуела. Той лиши топката от бранителя Марк Гюехи пред вратата на Челси и се озова самичък против вратаря Джейми Къминг, а след това с лекост го преодоля. Тук останаха и известни подозрения за нарушаване в офанзива, само че арбитърът реши, че такова не е било осъществено.

В 56-ата минута сантиметри не доближиха на Люк МакКормик да осъществя извънредно красиво попадение за лондончани. МакКормик опита задна ножица и след удара му топката мина рисково покрай вратата на Иняки Пеня.

Min 50 Errada en defensa del central del Chelsea i Marqués li roba la pilota dins l'àrea per definir a la perfecció / Error en defensa del Chelsea y Marqués le roba el balón dentro del área para definir a la perfección #ChelseaBarça #UYL pic.twitter.com/k4JGFQoDio
— FC Barcelona - Masia (@FCBmasia) 23 април 2018 година
Пет минути по-късно младите англичани още веднъж нямаха шанс. Калъм Хъдсън-Одой насочи доста прекрасен изстрел от фаул, като топката мина през раздралата се стена, само че срещна левия непряк дирек на Пеня и не пожела да се озове в мрежата.

В 83-ата минута резервата Чарли Браун пропусна прелестен късмет за Челси, стреляйки неопределено с глава от доста добра позиция след центриране отляво.

FINAL DEL PARTIT!!!

SOM CAMPIONS DE LA UEFA YOUTH LEAGUE!!!!

¡¡¡SOMOS CAMPEONES DE LA UEFA YOUTH LEAGUE!!!

WE ARE THE CHAMPIONS OF THE UEFA YOUTH LEAGUE!!! pic.twitter.com/sSjT2Js9Yo
Във втората минута на добавеното време един от огромните гении на Барселона - “деветката” Абел Руис, оформи класическата победа на “лос кулес”. Той бе прецизен с шут в долния десен ъгъл на Къминг и финалът завърши с изразителна победа на Барса, макар че крайният резултат е донакъде подвеждащ.