Отборът на Барселона се наложи над Алавес с 3:1 при

...

Барселона стигна до успех над Алавес и дръпна на Атлетико Мадрид на третото място

Отборът на Барселона се наложи над Алавес с 3:1 при гостуването си в 23-ия кръг на Ла Лига. Така каталунците продължиха серията си без загуба при гостуванията си през сезона, като имат 6 победи и 5 равенства в 11 мача.

Роберт Левандовски откри резултата за отбора на Шави в 22-рата минута. Полският таран получи пас от Илкай Гюндоган и с прекрасен удар не остави шансове на вратаря Антонио Сивера.

Самият Гюндоган направи 2:0 през втората част след хубава асистенция на Педри. Омородион понижи изоставането на Алавес с гол от наказателното поле при отлична офанзива на Алекс Сола.

Новото попълнение на Барселона Витор Росе върна двата гола задатък на Барселона, като за бразилеца това бе втори гол в толкоз мачове за отбора. Роке обаче си изкара два жълти картона в границите на пет минути и бе изпъден от терена, като тимът му остана с 10 души.

Барселона излезе на трето място в класирането, като се откъсна на три точки пред Атлетико Мадрид, който ще играе на следващия ден дерби с Реал Мадрид.