Отборът на Барселона победи с 2:1 като гост Валенсия в

...

Барселона направи труден, но успешен старт при Ханзи Флик

Отборът на Барселона победи с 2:1 като посетител Валенсия в среща от първия кръг на испанското футболно състезание.

Срещата на " Местая " бе дебют за новия ментор на каталунците Ханзи Флик, като той би трябвало да благодари на Роберт Левандовски, с който работи и в Байерн Мюнхен, че вкара и двата гола за Барселона, с които отборът направи поврат.

Валенсия стартира по-добре мача и закономерно поведе в 44-ата минута посредством Уго Дуро.

В петата минута на добавеното време на първата част обаче Левандовски съумя да изравни при една от първите по-опасни офанзиви в мача за Барселона. Полякът засече доста добре центриране на Ламин Ямал и от близка отдалеченост нямаше по какъв начин да сбърка за 1:1.

Веднага след почивката гостите получиха право да изпълнят дузпа, откакто Кристиан Мускера събори в наказателното си поле Рафиня. Зад топката още веднъж застана Левандовски, който бе прецизен за крайното 2:1.

До края на срещата резултатът остана неизменен основно поради отличните намеси на вратаря на Валенсия Гиорги Мамардашвили.