Отборът на Барселона победи градския си съперник Еспаньол с 2:0

...

Коутиньо дебютира за Барселона, каталунците на полуфинал за Купата

Отборът на Барселона победи градския си противник Еспаньол с 2:0 в реванша от четвъртфиналите на Купата на краля и по този метод се класира за идната фаза с общ резултат 2:1.

Възпитаниците на Ернесто Валверде изгубиха първата среща преди седмица с 0:1, само че нямаха проблеми да стигнат до цялостен поврат на „ Ноу Камп “. Още през първата част Луис Суарес и Лионел Меси означиха два гола, с цел да дадат преимущество на домакините в общия резултат, а след почивката не паднаха повече попадения. Дебют за Барса направи новото попълнение Коутиньо, който се появи в игра през втората част, заменяйки Андрес Иниеста. Бразилският плеймейкър сътвори няколко положителни шанса за своите съотборници, само че до нов гол по този начин и не се стигна.

По този метод Барселона се класира за полуфиналите на Купата на краля, където са още тимовете на Валенсия, Севиля и Леганес. /БГНЕС
Източник: bgnes.com