Отборът на Барселона надигра категорично като гост Елче с 4:0

...

Барселона победи Елче и поведе с 15 точки в Ла Лига

Отборът на Барселона надигра изрично като посетител Елче с 4:0 в късния съботен мач от кръга на испанската Ла Лига. Така тимът на Шави Ернандес усили разликата на върха от Реал Мадрид и към този момент води с 15 точки преди срещата на столичани по-късно през днешния ден.

Роберт Левандовски откри резултата за каталунците в 20-ата минута, откакто отклони топката при директен свободен удар на Жорди Алба.

След почивката голове за Барселона вкараха Ансу Фати, още веднъж Левандовски и Феран Торес.

С двете си попадения Левандовски към този момент има 17 гола в Ла Лига и е преди всичко при стрелците, следван от нападателя на Хетафе Енес Унал с 13 гола.

Фати се разписа, откакто не беше вкарвал гол от 19 януари, а последното попадение на Торес бе на 1-ви ноември против Виктория Пилзен в Шампионската лига.

Барселона съумя да резервира и за 20-и път суха мрежа през сезона. Елче остава на последно място в класирането на Ла Лига и на процедура е жертван да изпадне в Сегунда дивисион.

Източник: cross.bg