Отборът на Барселона изтръгна победата при гостуването си на Леганес

...

Барса се измъкна след обрат в близост до Мадрид

Отборът на Барселона изтръгна успеха при гостуването си на Леганес в мач от 13-я кръг на Ла Лига. По този метод водачите в класирането дръпнаха с 3 точки преди безконечния си противник Реал Мадрид преди техния мач против Реал Сосиедад по-късно довечера.

Още при първото рисково състояние за домакините в 12-ата минута, резултатът бе открит. Йосеф Ен Несири приключи по превъзходен метод самостоятелната си акция с превъзходен удар от наказателното поле. Тер Стеген единствено изгледа по какъв начин топката попада в горния му ляв ъгъл.

Само 4 минути по-късно Леганес можеха да удвоят. Оскар получи отлично подаване, само че за жалост на своите съотборници изстрелът му мина настрана от лявата греда.

В 23-ата минута Луис Суарес излезе самичък против вратаря, само че Кеяр излезе безстрашно против уругваеца и блокира пътя на топката.

В 31-ата минута още веднъж Суарес бе в центъра на вниманието. Нападателят откри празното пространство в наказателното поле, овладя топката и насочи изстрел от точката за дузпата, само че стражът на домакините още веднъж бе на висота и мазета в корнер.

Второто полувреме стартира бурно за каталунците. Първо в 48-ата минута Жерар Пике се извиси над всички в наказателното поле, само че мощният му удар с глава мина малко настрана от лявата греда.

Все отново гостите изравниха единствено 5 минути по-късно. Суарес най-накрая стигна до по този начин търсения гол в мача. Лионел Меси извърши фирмено свободен удар, след който топката стигна до девятката на Барса, който възвърне равенството с глава от непосредствена непосредственост.

Десетина минути преди края на срещата първенците стигнаха до цялостния поврат. Артуро Видал се оказа най-съобразителен и бърз при една рикоширала топка в пеналтерията на Леганес и без да се замисля вкара за 1:2. Положението бе преразгледано от ВАР, поради подозрения за засада, само че такава в последна сметка нямаше и голът бе приет.