Отборът на Бърнли постигна гръмка победа като гост на Кристъл

...

Бърнли разби Кристъл Палас като гост

Отборът на Бърнли реализира гръмка победа като посетител на Кристъл Палас 3:0 в мач от 24-ия кръг на британската Висша лига. По този метод „ виненочервените “ прекъснаха серията си от четири следващи срещи без триумф във всички шампионати.

И трите гола паднаха при започване на двете полувремена. Още до десетата минута гостите имаха задатък от два гола.

В петата минута Йохан Берг Гудмундсон се възползва от недоразумение сред Скот Дан и Партик Ван Аанхолт и откри резултата.

Пет минути по-късно Джей Родригес засече с глава чудесно центриране от корнер на Дуайт МакНийл.

Две минути след началото на второто полувреме Бърнли реши всичко в срещата с трети гол. Матю Лоутън проби отдясно, оправи се с опита за шпагат на Аанхолт, след което пусна към Родригес. Нападателят му върна топката с доста положително подаване, а Лоутън стреля от придвижване в далечния ъгъл, вкарвайки първия си гол за Бърнли и оформяйки крайния резултат.

С тази победа отборът на Шон Дайш е към този момент 15-и с 26 точки, на 11 от зоната на изпадащите и единствено на три зад днешния си противник, който заема 13-о място във краткотрайното класиране на Висшата лига.
Източник: fakti.bg