Отборът на Бърнли победи с минималното 1:0 отбора на Уотфорд,

...

Бърнли мина границата от 40 точки и диша спокойно, за разлика от Уотфорд

Отборът на Бърнли победи с минималното 1:0 тима на Уотфорд, като единственото попадение означи Джей Родригес в 73-ата минута. Това бе самобитен реванш за почитателите на „ винено-червените “, които в предишния кръг паднаха с 0:5 от Манчестър Сити.

FULL TIME: Burnley 1 - 0 Watford.

Jay Rodriguez's 73rd minute header gives the Clarets all three points at Turf Moor. pic.twitter.com/ei1h6cCLzL
— Burnley FC (@BurnleyOfficial) June 25, 2020
Най-чистата обстановка за първата част бе удар на Матей Видра, който се отби от гредата. Той бе изведен отлично отляво на наказателното поле и трансферира излезлия да го посрещне Бен Фостър, само че топката се отби от гредата. Малко по-късно попадение на нападателя на Бърнли беше анулирано поради засада.

В 73-ата минута Дуайт Макнийл проби и центрира отлично за Джей Додригес, който на близката греда отклони топката с глава и даде преднина на Бърнли.

Малко преди края на мача Матей Видра можеше да означи втори гол, само че Форстър избави.

С тази победа Бърнли събра актив от 42 точки и се намира на 11-ата позиция, до момента в който Уотфорд е 16-и с 28, на единствено една от рисковата зона. В идващия кръг Бърнли гостува на Кристъл Палас, до момента в който Уотфорд приема Саутхемптън.

БЪРНЛИ – УОТФОРД 1:0

1:0 Джей Родригес 73'

Стартови сформира на двата тима:

TEAM NEWS: Here's how Burnley line-up for tonight's game v @WatfordFC pic.twitter.com/kgvE4tiKyo
БЪРНЛИ (4-4-2): 1. Ник Поуп – 2. Матю Лоутън, 5. Джеймс Тарковски, 6. Бен Мий (к), 3. Чарли Тейлър – 8. Джош Браунхил, 4. Джак Корк, 18. Ашли Уестууд, 11. Дуайт МакНийл – 19. Джей Родригес, 27. Матей Видра

Старши треньор: Шон Дайш