Отборът на Балкан (Ботевград) записаха девета поредна победа в редовния

...

Балкан спечели дербито в Стара Загора

Отборът на Балкан (Ботевград) записаха девета поредна победа в постоянния сезон на Националната Баскетболна Лига, откакто се постановиха при визитата си на Берое (Стара Загора) със 75:65 (19:12; 14:23; 19:18; 10:14) в дербито от XV кръг.

Марко Радонич изигра отличен дуел за спечелилите и се отличи с „ дабъл-дабъл “ – 20 точки и 10 битки, а Димитър Димитров и Крис Минков прибавиха надлежно по 17 и 12 точки.

Зак Монахан се отличи с 15 точки за Берое, а Остин Прайс и Иван Лилов прибавиха надлежно по 14 и 13 точки.

Шампионите започнаха по-концентрирано дуела и съумяха да се откъснат напред с девет точки, като при тази разлика пристигна и края на първата четвърт – 21:12. Алекс Симеонов направи преднината на ботевградчани двуцифрена при започване на втория интервал – 23:12, само че по-късно домакините от Берое се съвзеха и до края на първото полувреме възпитаниците на Любомир Минчев смъкнаха пасива си до единствено пет точки – 32:37 на почивката.

Третата четвърт стартира с куриозна обстановка, откакто Радонич означи в личния си панер, а като цяло в тези начални минути на второто полувреме старозагорци стояха по-добре на терена и съумяха да смъкват изоставането си до единствено точка - 36:37. Балкан отговори бързо с тройка на Минков и две точки на Димитров, като първенците още веднъж се откъснаха напред и задържаха задатъка си до края на интервала – 57:49.

В заключителните 10 минути домакините от Стара Загора се пробваха да стопят изоставането си, само че по този начин и не съумяха да намерят правилния темп и това ги принуди да се примирят с провалянето – 75:65 в интерес на Балкан (Ботевград).

Берое – Балкан 65:75 (12:21; 20:16; 17:20; 16:18

Берое: Прайс 14, Лилов 13, Ваклинов 6, Монахан 15, Уолкър 2 (Карамфилов, Тонев, Янев 9, Рейнс 6)

Балкан: Найт 6, Минков 12, Радонич 20, Хол 2, Димитров 17 (Бенсън, Секулович 9, Симеонов 4, Цонков 5)