Отборът на Балкан Ботевград успя да удържи вдъхновения от успеха

...

Балкан преземи Левски след триумфа за Купата на България по баскетбол

Отборът на Балкан Ботевград съумя да удържи музи от триумфа си в шампионата за Купата на България по баскетбол Левски и го победи, въпреки и мъчно вкъщи със 77:68.

„ Зелените “ завоюваха безапелационно последната четвърт и си осигуриха 17-ти триумф в лигата, като заемат второто място с 6 загуби. За Левски загубата е 11-та, като „ сините “ имат и 12 победи.

В мача за столичани не игра Лъчезар Димитров, а Златин Георгиев остана единствено 7 минути на терена. В титулярния състав пък бяха Марио Боянов и Момчил Кадиев.

Нос мощен мач с екипа на Балкан изигра Мануел Суарез, който приключи с 22 точки и 8 битки. 16 точки добави Пол Джаксън, а 11 – Павлин Иванов, който направи и 9 асистенции и хвана 6 битки.

В идващия кръг Балкан приема Берое, а Левски посреща Черноморец.