Отборът на Балкан (Ботевград) продължава с доброто си представяне в

...

Балкан с трета победа във ФИБА Къп

Отборът на Балкан (Ботевград) продължава с положителното си показване в европейските клубни шампионати през сезон 2018/19. Тази вечер възпитаниците на Небойша Видич записаха трета победа в група „ J “ на шампионата ФИБА Къп, откакто се постановиха при семейството си на израелския Ирони Нес Циона съ с 102:90 (31:16; 19:25; 29:25; 23:24) и по този метод запасиха шансове за класиране в идващия стадий на конкуренцията.

Най-резултатен за спечелилите беше Ламаркъс Рийд с 18 точки, а Брендън Браун и Павлин Иванов прибавиха надлежно по 17 и 16 точки.

Гари Браун беше най-резултатен за гостите с 20 точки.

Ботевградчани бяха цялостни господари на терена през първите 10 минути, като съумяха да си подсигурят удобна преднина след първите 10 минути – 31:16 и без значение, че очевидно понижиха темпото през втория интервал, момчетата на Небойша Видич съумяха да запазят лидерската позиция и да се отдръпват на почивката с задатък от девет точки – 50:41.

Баскетболистите на Балкан още веднъж си върнаха контрола върху събитията на терена през второто полувреме, като този път „ зелените “ не разрешиха никакви изненади и изцяло справедливо се поздравиха с крайния триумф в мача – 102:90.

Балкан – Ирони Нес Циона 102:90 (31:16; 19:25; 29:25; 23:24)

Балкан: Димитров 14, Хопкинс 11, Павлин Иванов 16, Петков 3, Рийд 18 (Браун 17, Гаврилович 12, Павел Иванов, Мулалич 11)

Ирони Нес Циона : Браун 20, Кук 18, Доув 17, Гът 1, Занна 6 (Брандвайн 14, Дън 9, Кадир 5, Питхон)