Отборът на Балкан Ботевград надигра с 81:67 (22:21, 23:16, 17:15,

...

Балкан Ботевград надви ЦСКА у дома в среща от НБЛ

Отборът на Балкан Ботевград надигра с 81:67 (22:21, 23:16, 17:15, 19:15) като хазаин състава на ЦСКА в първи мач и за двата отбора в Националната баскетболна лига (НБЛ) през новата календарна 2023 година.

Ботевградчани поеха водачеството още в самото начало на срещата, като в началните минути дръпнаха с пет точки при 10:5. Постепенно обаче " алените " съумяха да стопят пасива си и даже за малко поведоха при 18:17. В последна сметка обаче края на първата част пристигна при 22:21 в интерес на Балкан, а до почивката домакините усилиха задатъка си на 8 пункта при 45:37.

Третата четвърт протече равностойно, макар че " зелените " държаха самодейността и по този начин преди решителните 10 минути баскетболистите на Петър Златанович водиха с 62:52. В последната част домакините продължиха да се откъсват в резултата, като най-голямата разлика доближи 17 пункта при 81:64.

Най-резултатен за спечелилите стана Христо Захариев, който осъществя 20 точки, а Павлин Иванов добави 15 за триумфа. За гостите от ЦСКА Зейн Ноулс приключи с 20 пункта в актива си.

В класирането тази победа изкачи Балкан Ботевград на втората позиция с баланс 9-3 и актив от 21 точки, до момента в който ЦСКА остава на петото място с баланс 7-6 и 20 пункта.

В различен дуел от днешния ден Берое Стара Загора нанесе пето следващо проваляне в НБЛ на Спартак Плевен, откакто го надигра като посетител с 97:81.