Отборът на България в състав Стефани Попова и Антон Синапов

...

15-то място за индивидуалната ни смесена щафета на европейското първенство по биатлон

Отборът на България в състав Стефани Попова и Антон Синапов приключи на 15-о място в самостоятелната смесена щафета на европейското състезание по биатлон в италианския зимен център Риднаун-Вал Ридана. Българите използваха 15 спомагателни патрона, а Попова завъртя и  една наказателна обиколка и приключиха на 2:45 минути след спечелилите.

Златото завоюваха представителите на Норвегия - Ветле Сястад Кристиансен и Текла Брун-Ли, който използваха  6 спомагателни патрона, на приключиха без наказателна обиколка.

На второ място на 8.6 секунди закъснение се класира Франция (Жулия Симон и Емилиен Жаклен) с 11 спомагателни патрона и също без наказателна обиколка.

Отборът на Съединени американски щати (Сюзън Дънкли и Лоуел Бейли) завоюва бронза. Американците финишираха с пасив от 9.1 секунди с 10 спомагателни патрона и без наказателна обиколка.
Източник: bnr.bg