Отборът на България отстъпва пред тима на Дания с 0:1

...

България загуби първия си двубой и срещу Дания на отборния тенис турнир Били Джийн Кинг къп

Отборът на България отстъпва пред отбора на Дания с 0:1 във втората си среща на Евро-африканската зона на отборния шампионат по тенис за дами " Били Джийн Кинг къп ".

Надпреварата стартира през вчерашния ден в португалския град Оейраш. Вчера с 1:2, като още веднъж загуби първия си дуел.

В първия сингъл през днешния ден Лия Каратанчева загуби от Йохане Свендсен с 2:6, 2:6 за час и 18 минути на корта. Българката, която е под №505 в ранглистата на WTA, поведе с 1:0 в първия сет, само че по-късно позволи Свендсен да завоюва пет следващи гейма. В последна сметка частта приключи 6:2 за датчанката.

Във втория сет обстановката се повтори огледално, като Каратанчева бе обърната от 1:0 до 1:5, преди мачът да завърши при 2:6.

Първата ракета на България Виктория Томова има опция да изравни резултата, като играе по-късно против Клара Таусон.

В третия мач Лия Каратанчева и Гергана Топалова би трябвало да играят против Клара Таусон и Каролине Возняцки.

Българският отбор е в състав Виктория Томова, Гергана Топалова, Изабелла Шиникова, Лия Каратанчева и Магдалена Малеева (капитан).