Отборът на Австрия направи важна крачка в битката за второто

...

Австрия докосва еврофиналите

Отборът на Австрия направи значима крачка в борбата за второто място в група G на европейските квалификации. Тази вечер футболистите от алпийската страна измъкнаха скъп триумф с 1:0 като посетител на директния съперник Словения и се утвърдиха след Полша на втората позиция в потока с 16 точки. " Дружина полска " има 19, а до края на квалификациите остават два кръга. Другият съперник на Австрия Северна Македония загуби гостуването на Полша и също съвсем отпадна от борбата за втората позиция и вероятно класиране. Австрийците излязоха с сакат от травми състав, като огромните отсъстващи бяха Давид Алаба и Марко Арнаутович, само че проблемите като че ли подвигнаха духа на момчетата на селекционера Франко Фода. Победата в Любляна донесе нападателят Стефан Пош в едвам четвъртия си мач с националната фланелка. Той се разписа в 21-ата минута след изпълнен от Валентино Лазаро ъглов удар. До края на полувремето имаше доста напрежение пред вратата на австрийците, които измежду почивката сполучливо резервираха резултата и направиха тази гигантска крачка към класирането. ЕВРО 2020 8 кръг, неделя 13 октомври  Словения 0:1краен резулат  Австрия