Отборът на Аугсбург спечели с минималното 1:0 при визитата си

...

Аугсбург надхитри Кьолн

Отборът на Аугсбург завоюва с минималното 1:0 при визитата си на Кьолн в мач от 14-ия кръг в Бундеслигата. Яго означи единствения гол в 77-ата минута, а „ козлите “ могат да съжаляват за пропуските на Мариус Волф.

В деветата минута минута гол на гостите беше анулиран поради засада на Флориан Нийдерлехнер. В 37-ата Мариус Волф стреля с глава към вратата на баварците, само че вратарят се оправи. В 55-ата стражът на гостите още веднъж завоюва директната борба с Волф при доста положително голово състояние за „ козлите “. В 70-ата отново Волф не беше акуратен пред гола и домакините бяха осъдени малко по-късно. В 77-ата Нийдерлехнер изведе Яго, който осъществя самичък против вратаря за 0:1. В 92-ата грешникът за Кьолн през днешния ден Волф пропусна златен късмет за равнене.
Бундеслига 14 кръг, събота 2 януари  Кьолн 0:1краен резулат  Аугсбург