Отборът на Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Европа за трети

...

Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Европа след като победи Реал Мадрид с 4:2

Отборът на Атлетико Мадрид завоюва Суперкупата на Европа за трети път в историята си, откакто победи градския си противник Реал Мадрид с 4:2 след продължения в естонската столица Талин. Двубоят стартира чудесно за спечелилия в Лига Европа от предишния сезон, откакто още преди да е минала минута, централният нападател на отбора Диего Коста се пребори за една висока топка със Серхио Рамос, нахлу в наказателното поле и от дребен ъгъл преодоля Кейлор Навас. След като поведоха в резултата, възпитаниците на Диего Симеоне, който бе осъден за този мач и го изгледа от трибуните, се прибраха в своята половина и отстъпиха самодейността на противника. Натискът на Кралския клуб даде резултат в 27-та минута, когато Карим Бензема се възползва от точно центриране на Гарет Бейл и преодоля Ян Облак с глава. След почивката играчите на Атлетико заиграха по-активно, само че все пак изостанаха в резултата в 63-та минута, когато Рамос означи дузпа, отсъдена за игра с ръка на Хуанфран в наказателното поле. „ Дюшекчиите “ не се предадоха и продължиха да търсят гола, като в последна сметка стигнаха до него в 79-та минута, откакто Коста бе открит чудесно от резервата Анхел Корея и не сбърка на празна врата за 2:2. До края на постоянното време не паднаха повече голове и дуелът влезе в продължения. Атлетико доминираше изцяло в първото продължение и реши изхода от срещата след два забележителни гола.
Източник: bnr.bg